Przeskocz do treści

WYDARZENIA w Kołach

* * * * * * * * * *

14 marca 2024 r. - Panowie z koła SEiRP nr 1 w Sandomierzu w dniu 5 marca br. zorganizowali spotkanie Pań z okazji Dnia Kobiet. Prezes Sławomir Parcheta  złożył życzenia .Do życzeń  dołączyli się W-ce Prezes Krzysztof Czosnek, Piotr Majewski i Piotr Smoliński. W-ce Prezes Maria Sobieszkoda  przybliżyła historię obchodów Święta  Kobiet, jak również i Dnia Mężczyzny składając równocześnie życzenia Panom. Przy smacznym poczęstunku, kawie i ciastku radośnie upłynął czas.

* * * * * * * * * *

10 marca 2024 r. - Koło SEiRP w Sandomierzu w dniach 14-21 października 2023 roku zorganizowało w ramach współpracy z kołem SEiRP w Opatowie i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stowarzyszeniem Klubu Seniorów Nowy Kamień - wyjazd rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Ustki. Głównym inicjatorem wyjazdu był Prezes Koła Krzysztof Czosnek. Uczestnicy korzystali zabiegów rehabilitacyjnych oraz spacerów nad morzem, wdychając jod wydzielany intensywnie w tym okresie czasu. Pobyt w ośrodku  „ SUN-MED Centrum Zdrowia” umilały muzyczne wieczorki taneczne z poczęstunkiem. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pobytu i szczęśliwi powrócili do miejsca zamieszkania.

* * * * * * * * * *

03 marca 2024 r. - Koło SEiRP  Opatów w dniu 16 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Sadowiu pow. opatowski zorganizowało II Turniej Tenisa Stołowego SEiRP o Puchar Prezesa ZOW w Kielcach. Puchary w turnieju ufundował ZOW SEiRP w Kielcach zaś nagrody rzeczowe i poczęstunek dla uczestników Zarząd Koła SEiRP w Opatowie.
Klasyfikacja końcowa - gra singlowa:
I m-ce Duda Dariusz(Opatów),
II m-ce Łapa Mirosław (Ostrowiec),
III m-ce Duda Zdzisław (IPA Opatów).
Gra deblowa:
I m-ce Duda Dariusz i Duda Zdzisław,
II m-ce Łapa Mirosław i Dryjas Mirosław,
III m-ce Terech Krzysztof i Klimkowski Dariusz.
W turnieju uczestniczyły drużyny: Koła SEiRP z Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego oraz IPA Opatów. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbył się turniej, a szczególnie Pani Wójt Gminy Sadowie Marzenie Urban-Żelazowskiej, która wręczała nagrody i puchary zwycięzcom.

* * * * * * * * * *

29 stycznia 2024 r. - Zarząd Koła SEiRP w Opatowie w dniach 6 - 8 września 2023 r. zorganizował wycieczkę na Ziemię Kujawską i  Warmińsko – Mazurską.
W pierwszym dniu, po kilku godzinach podróży spędzonej  w miłej atmosferze mogliśmy podziwiać widok ze słynnej Mysiej Wieży w Kruszwicy, gdzie według legendy żył i zginął legendarny król Popiel. Zachwyceni  rozciągającym się widokiem postanowiliśmy zejść niżej aż do podziemi zamkowych.

Następnym etapem naszej wycieczki był słynący z wypieku pierników Toruń, gdzie z pomocą przewodnika mogliśmy zwiedzać zabytkowe obiekty tego miasta,  w tym dom w którym urodził się sam Mikołaj Kopernik. Po zakupie pysznych pierników i równie pysznego regionalnego piwa „Piernikowego„ ruszyliśmy w dalszą drogę, która prowadziła nas do głównej atrakcji tej wycieczki czyli Zamku w Malborku, lecz zanim do do tego doszło udaliśmy się na spoczynek w Hotelu „Parkowy„  właśnie w Malborku. Drugiego dnia wczesnym rankiem z przewodnikiem ruszyliśmy na zwiedzanie trasą tzw. „turystyczną„ jednej z największych warowni w Europie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić potężną twierdzę  i znajdujące się w niej zbiory bursztynu, ekspozycję średniowiecznych zbroi. Zwiedzanie uprzyjemniały opowieści o historii tego zamku i legendy serwowane nam przez przewodnika. Korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy udać się do Krynicy Morskiej aby zobaczyć nasz Bałtyk. Spacery plażą a nawet kąpiel w morskiej wodzie dla najodważniejszych to wspomnienia które pozostaną z tego dnia. Wracając znad naszego pięknego morza mogliśmy jeszcze zobaczyć z punktu widokowego nowo wybudowany Przekop Mierzei Wiślanej a po nim wstrząsający widok hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Sztutowie. Nasz „pracowity„ dzień zakończyła pyszna kolacja przy grillu w restauracji w Malborku. Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczął się od pożegnania gościnnego Malborka. Udaliśmy się w kierunku Sanktuarium w Świętej Lipce, gdzie każdy mógł się pogrążyć w zadumie i refleksji. Następnie udaliśmy się do naszego kolejnego punktu na mapie tej wycieczki, miejsca słynnej wojennej kwatery Hitlera - „Wilczy Szaniec„ znajdującej się w Gierłoży. Masa informacji i ciekawostek związanych z tym miejscem przekazana przez przewodnika umiliła nam zwiedzanie tego obiektu.

Ponieważ był to ostatni etap naszej wycieczki zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili że wycieczka była bardzo udana … Niech żałują ci, co z nami nie pojechali.

* * * * * * * * * *

15 grudnia 2023 r. - Koło SEiRP nr 1 w Sandomierzu zorganizowało spotkanie Bożonarodzeniowe. Zaproszono gości: Komendanta Powiatowego Policji oraz jego Zastępcę, Panią Prezes ZOW SEiRP w Kielcach Izabelę Jaros, Prezes ZNP, Burmistrza i Starostę miasta Sandomierza, zaprzyjaźnione Koło SEiRP nr 2 z Opatowa oraz Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Dość licznie przybyli również członkowie koła oraz osoby wspierające. Prezes Koła Sławomir Parcheta przywitał zaproszonych gości oraz członków Stowarzyszenia składając życzenia świąteczne. Następnie wszyscy zaproszeni goście zabrali głos i również złożyli życzenia. Przy smacznym poczęstunku nawiązała się dyskusja co można zrobić, zorganizować aby jednoczyć naszych członków. Padło wiele propozycji z których na pewno postaramy się skorzystać. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni.

* * * * * * * * * *

* * * * * * * * * *

15 sierpnia 2023 r. - Koło nr 1 SEiRP w Sandomierzu w dniu 28.07.2023 r. zorganizowało spotkanie integracyjne z okazji obchodów Dnia Emeryta Policyjnego przypadającego na dzień 16 lipca. Zaproszono członków koła z małżonkami oraz sympatyzujących  z kołem gości. Z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach obecna była Pani Prezes Izabela Jaros - opiekunka Koła Sandomierz. Prezes Koła SEiRP z Opatowa, Prezes  Związku Nauczycielstwa Polskiego, Prezes Stowarzyszenia Wojska Polskiego,  Prezes Stowarzyszenia Seniorów Nowy Kamień.
W części oficjalnej wręczono wyróżnienia, odznaki i dyplomy. Prezes koła Sławomir Parcheta złożył życzenia, a do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Następnie zaproszono do smacznego poczęstunku. Przy dźwiękach muzyki wesoło i radośnie upłynął szybko czas. Spotkanie było bardzo udane.

* * * * * * * * * *

23 czerwca 2023 r. - Prezes koła SEiRP w Sandomierzu Sławomir Parcheta wraz z Zarządem zorganizowali wycieczkę do Lublina. Zaproszono członków  koła SEiRP z Opatowa. W czasie wycieczki zwiedzano m.in.:
- Zamek Królewski
- Ogród botaniczny
- Stare Miasto Archikatedra Wieża Trynitarska-widok na całe miasto
- Obóz Kl Majdanek
Lublin przez stulecia był miastem kluczowym dla stosunków Polski i Litwy, połączonych w 1569 r. unią w jeden organizm jako Rzeczpospolita Obojga Narodów na sejmie obu państw w Lublinie. Miało to miejsce w murach zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Dziś w zamku jest Muzeum Lubelskie, pełni ono funkcję instytucji kulturalnej i jest nr 1 na liście zabytków w Lublinie. Z zamkiem sąsiaduje, ocalałe z pożogi wojennej i odrestaurowane Stare Miasto, naszpikowane jest aż 110 zabytkami. Państwowe Muzeum na Majdanku – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 r. na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin. Wycieczka choć w okresowych opadach deszczu była bardzo ciekawa i udana.

* * * * * * * * * *

18 maja 2023 r.Koło SEiRP w Sandomierzu w ramach współpracy z Klubem Seniora „Nowy Kamień” zorganizowali wspólnie wyjazdowe spotkanie w okolicach Gór Pieprzowych k/Sandomierza. Zaproszono członków z koła SEiRP z Opatowa. Prezes koła Krzysztof Czosnek ze swoim Zarządem przygotowali wspaniały poczęstunek żur z kiełbasą i jajkiem. Przy dźwiękach muzyki, wspólnym śpiewie, opowiadaniu anegdot, oczekiwano na kiełbasę i kaszankę z grilla. Mile i radośnie upłynął czas. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Góry Pieprzowe to przepiękne pełne uroku widoki. Zwane są również sandomierskimi Pieprzówkami, czy też Górami Różanymi. Uważane są za najstarsze góry w Polsce. Skrywają się około 2,5 kilometra na wschód od centrum Sandomierza, na stromych wzgórzach opadających wprost do doliny Wisły, na krańcach Gór Świętokrzyskich.

* * * * * * * * * *

31 marca 2023 r. - odbyło się spotkanie członków SEiRP Koła nr 1 w Sandomierzu związane ze Świętem Wielkanocnym. Na spotkanie  przybyli zaproszeni goście Prezes ZOW Kielce Izabela Jaros, Prezes ZNP Krystyna Socha oraz Prezes Stowarzyszenia Wojska Polskiego Sandomierz Janusz Bogucki. Prezes Koła Sławomir Parcheta  przywitał zaproszonych gości oraz członków Stowarzyszenia składając najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zaproszeni goście również złożyli obecnym serdeczne  życzenia. Następnie w miłej atmosferze przystąpiono do poczęstunku. Po części oficjalnej wykorzystując obecność członków odbyło się zebranie Koła w którym poruszono najważniejsze tematy, które zostały zaprotokołowane w książce protokołów. Głos zabrała również Prezes ZOW Kielce Izabela Jaros omawiając również ważne dla emerytów tematy.

* * * * * * * * * *

03 marca 2023 r. – Zarząd koła SEiRP w Sandomierzu -  z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet - zaprosił Panie  do kina na film pt.: "Heaven in Hell" (Niebo w piekle). Po seansie, w miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku Panowie -  Prezes  Koła Sławomir Parcheta  i V-ce  Prezes Krzysztof Czosnek – składając najserdeczniejsze życzenia wręczyli Paniom róże i słodki upominek. Za życzenia w imieniu wszystkich Pań – podziękowała Sekretarz Koła Elżbieta Budzeń.

* * * * * * * * * *

03 lutego 2023 r. - Zarząd Koła SEiRP w Opatowie, ZOW SEiRP w Kielcach i Wójt Gminy w Sadowiu – byli organizatorami          I-ego Noworocznego Turnieju Tenisa Stołowego SEiRP o Puchar Prezesa ZW SEiRP w Kielcach. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna  Szkoły Podstawowej w Sadowiu. W turnieju uczestniczyły dwie drużyny z Koła SEiRP w Ostrowcu Świętokrzyskim     i Koła SEiRP w Opatowie. W grze singlowej I-e miejsce zajął Duda Dariusz (Opatów), II-e miejsce Klimkowski Dariusz (Opatów),    III-e miejsce Olczyk Jan(Ostrowiec). W grze deblowej I-e miejsce zdecydowanie zajęła para deblowa z Ostrowca Św. w składzie: Olczyk Jan i Dryjas Mirosław. Organizatorzy do kolejnej sportowej rywalizacji zaprasza Koła SEiRP woj. świętokrzyskiego już za rok.

* * * * * * * * * *

16 grudnia 2022 r. - Koło SEiRP w Sandomierzu zorganizowało spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zaproszono jak zwykle gości. Prezes Sławomir Parcheta powitał obecnych członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości.   W trakcie składania życzeń Świątecznych i Noworocznych dyskutowano między innymi o organizacji spotkań i imprez w 2023 roku. W miłej i serdecznej atmosferze przy obfitym poczęstunku szybko upłynął czas spotkania.

* * * * * * * * * *

W dniach 05 – 19 listopada 2022 r. - koło SEiRP nr 1 w Sandomierzu wspólnie ze Stowarzyszeniem Emerytów Nowy Kamion, kołem SEiRP Ostrowiec Św. i kołem nr 2 SEiRP Opatów przebywali na zorganizowanym turnusie wypoczynkowo-rehabilitacyjnym w Iwoniczu Zdroju. Uczestnicy turnusu brali udział w różnego rodzaju zajęciach między innymi: - wycieczka autokarowa Bóbrka, Rymanów, Bieszczady – Solina, Miszkolc – Topolce, Dukla – sanktuarium. Biesiada w ramach kolacji, spacer po Iwoniczu, zabiegi rehabilitacyjne, kino, opera, zorganizowane dwa wieczory taneczne i wiele innych atrakcji. Wyjazd był bardzo udany a uczestnicy bardzo zadowoleni.

* * * * * * * * * *

03 czerwca 2022 r. - odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła nr 1 w Sandomierzu. Prezes Maria Sobieszkoda powitała zaproszonych gości:
Z-cę Komendanta Powiatowego - kom. Grzegorza Jaworskiego,
Przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej SEiRP – Jerzego Niemczyna
oraz przybyłych członków Stowarzyszenia.
Na samym początku zebrania wręczono dyplomy z okazji okrągłych rocznic urodzin oraz trzem członkom z okazji ukończenia
75 roku życia wraz z upominkami. Dalsza część zebrania przebiegała zgodnie z porządkiem obrad.

Wybrano nowy Zarząd Koła nr 1.

* * * * * * * * * *

20 maja 2022 r. - Koło nr 1 w Sandomierzu zorganizowało spotkanie integracyjne rodzin. Obecnością zaszczyciła nas Pani Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP – Izabela Jaros oraz Pani Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sandomierzu – Krystyna Socha, a także Prezes koła z Opatowa – Dariusz Duda. Zaproszony był również Pan Komendant Policji. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób. Prezes Maria Sobieszkoda powitała serdecznie zgromadzonych gości, omówiła kilka najważniejszych tematów związanych ze zbliżającymi się wyborami w Kole nr 1. Wręczono obecnym zaproszenia na wybory. Spotkanie to było ukoronowaniem pracy Zarządu i podziękowaniem członkom za współpracę. Dalsza część spotkania przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze  przy smacznym poczęstunku i dźwiękach muzyki.

* * * * * * * * * *

12 marca 2022 r - Koło SEiRP nr 1 w Sandomierzu  dniu 24.02.2022 r. -zorganizowało spotkanie Noworoczne połączone z Dniem Kobiet. Prezes Koła Maria Sobieszkoda powitała członków Koła wraz z bliskimi i zaproszonymi gośćmi. Złożyła życzenia oraz przypomniała o odpisie 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia. V-ce Prezes Krzysztof Czosnek w sposób uroczysty  wręczył każdej Pani słodki upominek, składając moc życzeń przy dźwiękach muzyki która wybrzmiała „sto lat”. Spotkanie było bardzo udane po tak długim czasie ograniczeń. Przy smacznym poczęstunku i muzyce miło spędzono czas.

* * * * * * * * * *

W dniach 10 -17 października 2021 r.Koło SEiRP w Sandomierzu zorganizowało integracyjny wyjazd do Zakopanego wspólnie z Kołami z Opatowa, Ostrowca Św. i Stowarzyszenia Emerytów Nowy Kamień. Z przewodnikiem zwiedzano Zakopane, Jaszczurówkę, Sanktuarium na Krzeptówkach, skocznię narciarską. Na Cyrhli przy drodze do Morskiego Oka pamiątkowy głaz poświęcony Janowi Pawłowi II. Indywidualnie zwiedzano Krupówki i Gubałówkę, Kasprowy Wierch i Morskie Oko oraz Dolinę Chochołowską. Odwiedzono także Centrum Edukacji Przyrodniczej – które realizuje działalność edukacyjną poprzez wystawy czasowe o tematyce związanej z Tatrami i ochroną przyrody, projekcje filmów przyrodniczych, sprzedaż wydawnictw oraz organizację zajęć dydaktycznych, konkursów i prelekcji. Wielu uczestników wyjazdu skorzystało ze specjalnego biletu „Partner” uprawniającego do wejścia na baseny termalne. Spotkanie integracyjne zostało zakończono atrakcyjnym wieczorkiem tanecznym przy dźwiękach muzyki. Cały pobyt był atrakcyjny i pełen wrażeń.

* * * * * * * * * *

W dniu 23 lipca 2021 r. - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 1 w Sandomierzu zorganizowało spotkanie integracyjne rodzin z okazji Święta Seniora Policyjnego oraz Święta Policji. Prezes Maria Sobieszkoda serdecznie powitała przybyłych członków wraz z małżonkami oraz Komendanta Powiatowego Policji insp. Ryszarda Komańskiego.  Jak co roku wręczono członkom obchodzącym okrągłe rocznice urodzin dyplomy z życzeniami. Dla najstarszego wiekiem członka Edwarda W. dyplom wraz z upominkiem wręczył Komendant Powiatowy wraz z Prezes Koła M. Sobieszkodą i v-ce Prezesem K. Czosnkiem.

Komendant Powiatowy Policji insp. R. Komański złożył życzenia dla wszystkich członków koła, jednocześnie zapewnił o dobrej współpracy. Wspomnieć należy, że Prezes M. Sobieszkoda uczestniczyła również w obchodach Powiatowego Święta Policji składając życzenia dla policjantów. Spotkanie przebiegło radośnie i mile przy dźwiękach muzyki, smacznym poczęstunku  i dobrej zabawie tanecznej.

* * * * * * * * * *

W dniu 06 marca 2020 r. - w sandomierskim kole SEiRP  zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W-ce prezes Krzysztof Czosnek i W-ce Prezes Piotr Majewski wręczyli kwiaty i słodycze składając serdeczne życzenia. Zaproszony gość z zaprzyjaźnionego  Koła  sprawił miłą niespodziankę wręczając Paniom symbolicznego tulipana wraz z życzeniami. Prezes Koła Maria Sobieszkoda w imieniu Pań podziękowała za złożone życzenia. Przygotowano również smaczny poczęstunek, podczas którego wesoło i radośnie upływał  czas.

* * * * * * * * * *

W dniu 21 stycznia 2020 r. - na spotkaniu Koła SE i RP w Sandomierzu podsumowano działalność koła za 2019 rok. (...) "W naszym Kole mamy osoby starsze, chore, którym jest trudno uczestniczyć w naszych spotkaniach, dlatego odwiedzamy ich w miejscu zamieszkania i staramy się pomóc jak tylko możemy, z czego są bardzo szczęśliwi. Jest grupa członków Stowarzyszenia, która naprawdę się udziela bezinteresownie, dlatego wystąpiłam o odznaczenie dyplomami odznakami i wyróżnieniami dla 11 osób. Zostali uhonorowani  na spotkaniu opłatkowym  przez Prezes ZOW Izabelę Jaros i Prezes Koła  Marię Sobieszkoda.(... czytaj całość...)

* * * * * * * * * *

W dniu 20 grudnia 2019 r. - Koło nr 1 w Sandomierzu zorganizowało uroczyste spotkanie opłatkowe. Jak co roku licznie przybyli nasi członkowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Prezes ZOW SEiRP Kielce Izabela Jaros
- Prezes Koła Nr 2 Opatów Dariusz Duda z Zarządem
- Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krystyna Socha
- Prezes Stow. Wojska Polskiego Janusz Bogucki z Zarządem

Na wstępie Prezes Koła Maria Sobieszkoda przywitała serdecznie zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia. Podczas uroczystego spotkania wręczono odznaczenia i dyplomy 11 członkom. Prezes ZOW Izabela Jaros i Prezes Koła Maria Sobieszkoda po uhonorowaniu zasłużonych osób, skierowały serdeczne podziękowania za wkład pracy na rzecz Stowarzyszenia Następnie złożyły Bożonarodzeniowe życzenia, po czym nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem. Przygotowano również smaczny poczęstunek. W trakcie dyskusji na bieżące tematy Prezes ZOW Izabela Jaros poruszyła wiele spraw dotyczących min.: ubezpieczeń, równoważnika za urlop, a także ustawy dezubekizacyjnej i wydawanych orzeczeń oraz ważny temat nadchodzących wyborów. Przypominała również o przekazywaniu 1 % na rzecz Stowarzyszenia. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Oto kilka zdjęć z uroczystości.

* * * * * * * * * *

W dniu 14 września 2019 r. -   po raz kolejny, Koło SE i RP w Skarżysku Kam. zorganizowało w Suchedniowie, w gospodarstwie agroturystycznym swoich członków Krystyny i Józefa Węglińskich , spotkanie integracyjne. Brało w nim udział 25 osób, w tym zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego i współpracującego Koła SE i RP w Starachowicach. Prezes Koła w Skarżysku Kam. Alek Zalewski wykazał się nie tylko doskonałą organizacją imprezy ale także ukrywanym dotąd talentem poetyckim, w zabawnym wierszyku n/t kobiet. Gospodarze uraczyli wszystkich smacznym jedzeniem i miłą, pełną ciepła, atmosferą podczas spotkania. Dla ambitnych „strzelców” było pole do popisu w rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i wiatrówki. Spotkanie zakończyło się wraz z nastaniem ciemności ze zgodną nadzieją wszystkich obecnych, że będą organizowane kolejne spotkania.

W dniu 9 maja 2019 r. - w kieleckiej restauracji "Na Luzie" odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy Zarządu Koła SE i RP w Kielcach za 2018 rok. (...) W okresie sprawozdawczym członkowie Zarządu Koła pełnili  dyżury w każdą środę tygodnia  w godz. 10.00 - 13.00. W tym czasie udzielano interesantom  (członkom Koła)  informacji dotyczących ustawy represyjnej, pomagamy
w wypełnianiu wniosków o zapomogi pieniężne oraz bieżącej pracy Zarządu.(...) (czytaj dalej...) 

* * * * * * * * * *

W dniu 12 kwietnia 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Starachowicach za 2018 rok. (...)"Aktualnie koło zrzesza 23 osoby w tym jeden członek wspierający. Zarząd Koła był reprezentowany we władzach wojewódzkich Stowarzyszenia przez Prezesa Koła Tadeusza Grudniewskiego" (...) (czytaj dalej...)

Prezes Koła SEiRP Kielce Zenon Kopyciński

galeria zdjęć wyk. A. Domoń

* * * * * * * * * *

W dniu 22 lutego 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Ostrowcu Świętokrzyskim za rok 2018. (...) Bardzo szybko minął pierwszy rok czwartej kadencji działalności naszego Koła SEiRP. Jest więc okazja, a jednocześnie statutowy obowiązek, by rozliczyć się z tego co zaplanowaliśmy w 2018 roku. Informuję, że na dzień 31.12.2018 rok Koło nasze liczyło 67 członków, a w tym 46 zwyczajnych i 21 wspierających. Teraz przedstawię tematy związane z integracją naszego środowiska. Uważam, że nic lepiej nie scala ludzi jak osobisty kontakt, szczera rozmowa i wspólna biesiada. W 2018 roku Zarząd Koła zaplanował 12 różnego rodzaju imprez - spotkań.(...) (czytaj całość...)

* * * * * * * * * *

W dniu 05 lutego 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Opatowie za rok 2018 (..) "Wszystkie działania i przedsięwzięcia Zarządu Koła ściśle wynikały z realizacji „Planu pracy na 2018 rok” i były zbieżne z zaplanowanymi zadaniami i kierunkami pracy:
- efektem systematycznej pracy, dyżurów i spotkań było utrzymanie liczby członków na niezmiennym poziomie (...) (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 29 stycznia 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Skarżysku Kamiennej za rok 2018. (...) " Jako Zarząd mamy poczucie, że pracowaliśmy dobrze. Staraliśmy się wykonywać nasze społeczne zadania w miarę naszych możliwości. Każdy wnosił swój wkład na tyle ile mógł, to jest przecież praca społeczna. Dzisiaj, poczujmy się uczestnikami tego minionego roku, oceńmy sami siebie, co zrobiliśmy dla naszej organizacji, dla naszej wspólnoty emeryckiej. Wystawmy sobie sami oceny, wysnujmy wnioski i dokonajmy przemyśleń. Przed nami jeszcze trudne czasy, trudny okres emeryckiej egzystencji. Tym bardziej musimy być zwarci, silni jednością, solidarni i lojalni. Wykorzystajmy każdą szansę na sukces, myślmy o sukcesach. Mamy jeszcze tyle energii, że możemy się podjąć wielu przedsięwzięć (...) (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 20 grudnia 2018 r. - W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Zarząd Koła SE i RP w Kielcach wziął udział w ogólnopolskiej akcji represjonowanych emerytów „ świąteczna karta do Posła”. Chodzi w niej o to, aby przypomnieć się posłom, którzy w Sali Kolumnowej Sejmu w 2016 roku pokazali kim tak naprawdę są i że w oczach naszego (na szczęście już nie tylko) środowiska mają na rękach krew naszych kolegów. Mimo, że to święta z natury bardzo radosne nasze kartki wysłane na adres Kancelarii Sejmu do poszczególnych posłów partii rządzącej, nie będzie tak bardzo radosna.

* * * * * * * * * *

W dniu 6 września 2018 r. zarząd Koła SE i RP w Ostrowcu Św. zorganizował spotkanie integracyjne pod hasłem "Pożegnanie Lata". Impreza odbyła się w plenerze przy restauracji  "Ziemiańska" w Ostrowcu Św. przy grillu. Spotkanie to wykorzystano do zaprezentowania osób z naszego Koła i środowiska kandydujących w wyborach 21 października 2018 r. Gościem specjalnym był prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 5 kwietnia 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła SEiRP w Starachowicach. Zarząd Koła odbył 12 posiedzeń. W maju 2017 roku członkowie uczestniczyli w obchodach Święta Konstytucji organizowanych przez Prezydenta miasta Starachowice. Zorganizowano amatorskie zawody samochodowe, w których udział wzięli przedstawiciele Koła SEiRP ze Skarżyska-Kam. Były puchary, dyplomy i upominki rzeczowe. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Busko Zdrój. Zarząd Koła i jego członkowie współpracują z wojewódzkimi strukturami organizacji zrzeszających innych emerytów mundurowych (wojsko, straż pożarna, służba więzienna), jak również z  NSZZ P. Koło od siedmiu lat organizuje Gwardyjskie Mistrzostwa w Boksie. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Jędrzejów. Zarząd Koła zbierał się stosownie do potrzeb. Podjęto 13 uchwał  dotyczących głównie wydatkowania środków pieniężnych, dopłat do spotkań. Członkowie Koła uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych, które odbywały się wspólnie z emerytami NSZZ „P”. Obchodzone były jubileusze członków Koła. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Kazimierza Wielka. W okresie sprawozdawczym odbyło się 12 posiedzeń Zarządu Koła. Członkowie Zarządu pełnili cotygodniowe dyżury. Zostało zorganizowanych
8 spotkań integracyjnych z okazji Świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia. Były one organizowane wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Kazimierzy Wielkiej. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 27 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Sandomierz. W latach 2014 – 2017 odbyło się 16 spotkań zarządu. Członkowie Zarządu pełnili dyżury, gdzie załatwiane są sprawy służbowe oraz udzielana jest pomoc w różnych sprawach członkom koła. W ciągu tej kadencji współpracowano z innymi stowarzyszenia na terenie Sandomierza i z zaprzyjaźnionymi Kołami SEiRP w Opatowie i Ostrowcu Św., a także Stowarzyszeniem Klubu Seniora w Kamieniu Nowym. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 1 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Kielce. W mijającej kadencji Zarząd Koła podjął 24 uchwały.  Dotyczyły one m.in. przyjęć nowych członków, organizacji spotkań integracyjnych i sposobu ich finansowania, udziału w uroczystościach pogrzebowych naszych członków, delegowania osób do Soczewki oraz Łodzi na krajowe spotkania dotyczące ustawy represyjnej. (czytaj dalej....)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Ostrowiec Świętokrzyski. W mijającej kadencji Zarząd Koła odbył  33 posiedzenia. Zorganizowano 45 imprez, zawodów, turniejów. Były spotkania z okazji Dnia Kobiet oraz świąteczne. W maju 2017 roku zorganizowano rajd rowerowy. Natomiast w czerwcu 2017 roku, razem z zaprzyjaźnionymi Kołami z Sandomierza i Opatowa, zorganizowano „majówkę”.  (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 22 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Skarżysko Kamienna.  W mijającej kadencji odbyło się 11 posiedzeń Zarządu Koła, 8 zebrań organizacyjnych oraz 4 spotkania integracyjne. Podjęto łączenie 25 uchwał. Dotyczyły one m.in. przyjęć nowych członków, organizacji spotkań integracyjnych oraz sposobu ich finansowania. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 13 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Opatów.  W latach 2014 – 2017 Kołem Emerytów I Rencistów Policyjnych  Opatowie kierował pięcioosobowy Zarząd Koła. W ciągu tych czterech lat członkowie Zarządu z pełnym zaangażowaniem pełnili dyżury, organizowali spotkania, poświęcali swój czas i środki na realizację celów statutowych oraz rocznych planów pracy. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 12 grudnia 2017 roku - w siedzibie Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach  odbyła się uroczystość posumowania akcji „CYBERBANK”, organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, której koordynatorem była Pani E. Pryciak.(...)Przedstawiciela Stowarzyszenia - Tadeusza Grudniewskiego - prezesa
Koła SE i RP w Starachowicach, uhonorowano specjalną nagrodą ... czytaj dalej...

zdjęcia z imprezy można zobaczyć w naszej galerii...

* * * * * * * * * *

W dniu 24 września 2017 r. - Koło SEiRP w Starachowicach po raz trzeci zorganizowało amatorskie zawody samochodowe, których celem było wyłonienie najlepszych kierowców w jeździe samochodem na trasie slalomowej z talerzem Stewarta (piłka tenisowa na uwięzi). czytaj dalej...

Zobacz zdjęcia wykonane przez T. Grudniewski