Przeskocz do treści

WYDARZENIA w Kołach

* * * * * * * * * *

12 marca 2022 r - Koło SEiRP nr 1 w Sandomierzu  dniu 24.02.2022 r. -zorganizowało spotkanie Noworoczne połączone z Dniem Kobiet. Prezes Koła Maria Sobieszkoda powitała członków Koła wraz z bliskimi i zaproszonymi gośćmi. Złożyła życzenia oraz przypomniała o odpisie 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia. V-ce Prezes Krzysztof Czosnek w sposób uroczysty  wręczył każdej Pani słodki upominek, składając moc życzeń przy dźwiękach muzyki która wybrzmiała „sto lat”. Spotkanie było bardzo udane po tak długim czasie ograniczeń. Przy smacznym poczęstunku i muzyce miło spędzono czas.

* * * * * * * * * *

W dniach 10 -17 października 2021 r.Koło SEiRP w Sandomierzu zorganizowało integracyjny wyjazd do Zakopanego wspólnie z Kołami z Opatowa, Ostrowca Św. i Stowarzyszenia Emerytów Nowy Kamień. Z przewodnikiem zwiedzano Zakopane, Jaszczurówkę, Sanktuarium na Krzeptówkach, skocznię narciarską. Na Cyrhli przy drodze do Morskiego Oka pamiątkowy głaz poświęcony Janowi Pawłowi II. Indywidualnie zwiedzano Krupówki i Gubałówkę, Kasprowy Wierch i Morskie Oko oraz Dolinę Chochołowską. Odwiedzono także Centrum Edukacji Przyrodniczej – które realizuje działalność edukacyjną poprzez wystawy czasowe o tematyce związanej z Tatrami i ochroną przyrody, projekcje filmów przyrodniczych, sprzedaż wydawnictw oraz organizację zajęć dydaktycznych, konkursów i prelekcji. Wielu uczestników wyjazdu skorzystało ze specjalnego biletu „Partner” uprawniającego do wejścia na baseny termalne. Spotkanie integracyjne zostało zakończono atrakcyjnym wieczorkiem tanecznym przy dźwiękach muzyki. Cały pobyt był atrakcyjny i pełen wrażeń.

* * * * * * * * * *

W dniu 23 lipca 2021 r. - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 1 w Sandomierzu zorganizowało spotkanie integracyjne rodzin z okazji Święta Seniora Policyjnego oraz Święta Policji. Prezes Maria Sobieszkoda serdecznie powitała przybyłych członków wraz z małżonkami oraz Komendanta Powiatowego Policji insp. Ryszarda Komańskiego.  Jak co roku wręczono członkom obchodzącym okrągłe rocznice urodzin dyplomy z życzeniami. Dla najstarszego wiekiem członka Edwarda W. dyplom wraz z upominkiem wręczył Komendant Powiatowy wraz z Prezes Koła M. Sobieszkodą i v-ce Prezesem K. Czosnkiem.

Komendant Powiatowy Policji insp. R. Komański złożył życzenia dla wszystkich członków koła, jednocześnie zapewnił o dobrej współpracy. Wspomnieć należy, że Prezes M. Sobieszkoda uczestniczyła również w obchodach Powiatowego Święta Policji składając życzenia dla policjantów. Spotkanie przebiegło radośnie i mile przy dźwiękach muzyki, smacznym poczęstunku  i dobrej zabawie tanecznej.

* * * * * * * * * *

W dniu 06 marca 2020 r. - w sandomierskim kole SEiRP  zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W-ce prezes Krzysztof Czosnek i W-ce Prezes Piotr Majewski wręczyli kwiaty i słodycze składając serdeczne życzenia. Zaproszony gość z zaprzyjaźnionego  Koła  sprawił miłą niespodziankę wręczając Paniom symbolicznego tulipana wraz z życzeniami. Prezes Koła Maria Sobieszkoda w imieniu Pań podziękowała za złożone życzenia. Przygotowano również smaczny poczęstunek, podczas którego wesoło i radośnie upływał  czas.

* * * * * * * * * *

W dniu 21 stycznia 2020 r. - na spotkaniu Koła SE i RP w Sandomierzu podsumowano działalność koła za 2019 rok. (...) "W naszym Kole mamy osoby starsze, chore, którym jest trudno uczestniczyć w naszych spotkaniach, dlatego odwiedzamy ich w miejscu zamieszkania i staramy się pomóc jak tylko możemy, z czego są bardzo szczęśliwi. Jest grupa członków Stowarzyszenia, która naprawdę się udziela bezinteresownie, dlatego wystąpiłam o odznaczenie dyplomami odznakami i wyróżnieniami dla 11 osób. Zostali uhonorowani  na spotkaniu opłatkowym  przez Prezes ZOW Izabelę Jaros i Prezes Koła  Marię Sobieszkoda.(... czytaj całość...)

* * * * * * * * * *

W dniu 20 grudnia 2019 r. - Koło nr 1 w Sandomierzu zorganizowało uroczyste spotkanie opłatkowe. Jak co roku licznie przybyli nasi członkowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Prezes ZOW SEiRP Kielce Izabela Jaros
- Prezes Koła Nr 2 Opatów Dariusz Duda z Zarządem
- Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krystyna Socha
- Prezes Stow. Wojska Polskiego Janusz Bogucki z Zarządem

Na wstępie Prezes Koła Maria Sobieszkoda przywitała serdecznie zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia. Podczas uroczystego spotkania wręczono odznaczenia i dyplomy 11 członkom. Prezes ZOW Izabela Jaros i Prezes Koła Maria Sobieszkoda po uhonorowaniu zasłużonych osób, skierowały serdeczne podziękowania za wkład pracy na rzecz Stowarzyszenia Następnie złożyły Bożonarodzeniowe życzenia, po czym nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem. Przygotowano również smaczny poczęstunek. W trakcie dyskusji na bieżące tematy Prezes ZOW Izabela Jaros poruszyła wiele spraw dotyczących min.: ubezpieczeń, równoważnika za urlop, a także ustawy dezubekizacyjnej i wydawanych orzeczeń oraz ważny temat nadchodzących wyborów. Przypominała również o przekazywaniu 1 % na rzecz Stowarzyszenia. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Oto kilka zdjęć z uroczystości.

* * * * * * * * * *

W dniu 14 września 2019 r. -   po raz kolejny, Koło SE i RP w Skarżysku Kam. zorganizowało w Suchedniowie, w gospodarstwie agroturystycznym swoich członków Krystyny i Józefa Węglińskich , spotkanie integracyjne. Brało w nim udział 25 osób, w tym zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego i współpracującego Koła SE i RP w Starachowicach. Prezes Koła w Skarżysku Kam. Alek Zalewski wykazał się nie tylko doskonałą organizacją imprezy ale także ukrywanym dotąd talentem poetyckim, w zabawnym wierszyku n/t kobiet. Gospodarze uraczyli wszystkich smacznym jedzeniem i miłą, pełną ciepła, atmosferą podczas spotkania. Dla ambitnych „strzelców” było pole do popisu w rywalizacji w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i wiatrówki. Spotkanie zakończyło się wraz z nastaniem ciemności ze zgodną nadzieją wszystkich obecnych, że będą organizowane kolejne spotkania.

W dniu 9 maja 2019 r. - w kieleckiej restauracji "Na Luzie" odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy Zarządu Koła SE i RP w Kielcach za 2018 rok. (...) W okresie sprawozdawczym członkowie Zarządu Koła pełnili  dyżury w każdą środę tygodnia  w godz. 10.00 - 13.00. W tym czasie udzielano interesantom  (członkom Koła)  informacji dotyczących ustawy represyjnej, pomagamy
w wypełnianiu wniosków o zapomogi pieniężne oraz bieżącej pracy Zarządu.(...) (czytaj dalej...) 

* * * * * * * * * *

W dniu 12 kwietnia 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Starachowicach za 2018 rok. (...)"Aktualnie koło zrzesza 23 osoby w tym jeden członek wspierający. Zarząd Koła był reprezentowany we władzach wojewódzkich Stowarzyszenia przez Prezesa Koła Tadeusza Grudniewskiego" (...) (czytaj dalej...)

Prezes Koła SEiRP Kielce Zenon Kopyciński

galeria zdjęć wyk. A. Domoń

* * * * * * * * * *

W dniu 22 lutego 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Ostrowcu Świętokrzyskim za rok 2018. (...) Bardzo szybko minął pierwszy rok czwartej kadencji działalności naszego Koła SEiRP. Jest więc okazja, a jednocześnie statutowy obowiązek, by rozliczyć się z tego co zaplanowaliśmy w 2018 roku. Informuję, że na dzień 31.12.2018 rok Koło nasze liczyło 67 członków, a w tym 46 zwyczajnych i 21 wspierających. Teraz przedstawię tematy związane z integracją naszego środowiska. Uważam, że nic lepiej nie scala ludzi jak osobisty kontakt, szczera rozmowa i wspólna biesiada. W 2018 roku Zarząd Koła zaplanował 12 różnego rodzaju imprez - spotkań.(...) (czytaj całość...)

* * * * * * * * * *

W dniu 05 lutego 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Opatowie za rok 2018 (..) "Wszystkie działania i przedsięwzięcia Zarządu Koła ściśle wynikały z realizacji „Planu pracy na 2018 rok” i były zbieżne z zaplanowanymi zadaniami i kierunkami pracy:
- efektem systematycznej pracy, dyżurów i spotkań było utrzymanie liczby członków na niezmiennym poziomie (...) (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 29 stycznia 2019 r. - odbyło się zebranie sprawozdawcze z wykonania planu pracy i działalności Zarządu Koła SE i RP w Skarżysku Kamiennej za rok 2018. (...) " Jako Zarząd mamy poczucie, że pracowaliśmy dobrze. Staraliśmy się wykonywać nasze społeczne zadania w miarę naszych możliwości. Każdy wnosił swój wkład na tyle ile mógł, to jest przecież praca społeczna. Dzisiaj, poczujmy się uczestnikami tego minionego roku, oceńmy sami siebie, co zrobiliśmy dla naszej organizacji, dla naszej wspólnoty emeryckiej. Wystawmy sobie sami oceny, wysnujmy wnioski i dokonajmy przemyśleń. Przed nami jeszcze trudne czasy, trudny okres emeryckiej egzystencji. Tym bardziej musimy być zwarci, silni jednością, solidarni i lojalni. Wykorzystajmy każdą szansę na sukces, myślmy o sukcesach. Mamy jeszcze tyle energii, że możemy się podjąć wielu przedsięwzięć (...) (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 20 grudnia 2018 r. - W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Zarząd Koła SE i RP w Kielcach wziął udział w ogólnopolskiej akcji represjonowanych emerytów „ świąteczna karta do Posła”. Chodzi w niej o to, aby przypomnieć się posłom, którzy w Sali Kolumnowej Sejmu w 2016 roku pokazali kim tak naprawdę są i że w oczach naszego (na szczęście już nie tylko) środowiska mają na rękach krew naszych kolegów. Mimo, że to święta z natury bardzo radosne nasze kartki wysłane na adres Kancelarii Sejmu do poszczególnych posłów partii rządzącej, nie będzie tak bardzo radosna.

* * * * * * * * * *

W dniu 6 września 2018 r. zarząd Koła SE i RP w Ostrowcu Św. zorganizował spotkanie integracyjne pod hasłem "Pożegnanie Lata". Impreza odbyła się w plenerze przy restauracji  "Ziemiańska" w Ostrowcu Św. przy grillu. Spotkanie to wykorzystano do zaprezentowania osób z naszego Koła i środowiska kandydujących w wyborach 21 października 2018 r. Gościem specjalnym był prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 5 kwietnia 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła SEiRP w Starachowicach. Zarząd Koła odbył 12 posiedzeń. W maju 2017 roku członkowie uczestniczyli w obchodach Święta Konstytucji organizowanych przez Prezydenta miasta Starachowice. Zorganizowano amatorskie zawody samochodowe, w których udział wzięli przedstawiciele Koła SEiRP ze Skarżyska-Kam. Były puchary, dyplomy i upominki rzeczowe. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Busko Zdrój. Zarząd Koła i jego członkowie współpracują z wojewódzkimi strukturami organizacji zrzeszających innych emerytów mundurowych (wojsko, straż pożarna, służba więzienna), jak również z  NSZZ P. Koło od siedmiu lat organizuje Gwardyjskie Mistrzostwa w Boksie. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Jędrzejów. Zarząd Koła zbierał się stosownie do potrzeb. Podjęto 13 uchwał  dotyczących głównie wydatkowania środków pieniężnych, dopłat do spotkań. Członkowie Koła uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych, które odbywały się wspólnie z emerytami NSZZ „P”. Obchodzone były jubileusze członków Koła. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Kazimierza Wielka. W okresie sprawozdawczym odbyło się 12 posiedzeń Zarządu Koła. Członkowie Zarządu pełnili cotygodniowe dyżury. Zostało zorganizowanych
8 spotkań integracyjnych z okazji Świąt Wielkanocnych oraz Bożego Narodzenia. Były one organizowane wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Kazimierzy Wielkiej. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 27 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Sandomierz. W latach 2014 – 2017 odbyło się 16 spotkań zarządu. Członkowie Zarządu pełnili dyżury, gdzie załatwiane są sprawy służbowe oraz udzielana jest pomoc w różnych sprawach członkom koła. W ciągu tej kadencji współpracowano z innymi stowarzyszenia na terenie Sandomierza i z zaprzyjaźnionymi Kołami SEiRP w Opatowie i Ostrowcu Św., a także Stowarzyszeniem Klubu Seniora w Kamieniu Nowym. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 1 marca 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Kielce. W mijającej kadencji Zarząd Koła podjął 24 uchwały.  Dotyczyły one m.in. przyjęć nowych członków, organizacji spotkań integracyjnych i sposobu ich finansowania, udziału w uroczystościach pogrzebowych naszych członków, delegowania osób do Soczewki oraz Łodzi na krajowe spotkania dotyczące ustawy represyjnej. (czytaj dalej....)

* * * * * * * * * *

W dniu 23 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Ostrowiec Świętokrzyski. W mijającej kadencji Zarząd Koła odbył  33 posiedzenia. Zorganizowano 45 imprez, zawodów, turniejów. Były spotkania z okazji Dnia Kobiet oraz świąteczne. W maju 2017 roku zorganizowano rajd rowerowy. Natomiast w czerwcu 2017 roku, razem z zaprzyjaźnionymi Kołami z Sandomierza i Opatowa, zorganizowano „majówkę”.  (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 22 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Skarżysko Kamienna.  W mijającej kadencji odbyło się 11 posiedzeń Zarządu Koła, 8 zebrań organizacyjnych oraz 4 spotkania integracyjne. Podjęto łączenie 25 uchwał. Dotyczyły one m.in. przyjęć nowych członków, organizacji spotkań integracyjnych oraz sposobu ich finansowania. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 13 lutego 2018 roku odbyło się walne zebranie Koła SEiRP Opatów.  W latach 2014 – 2017 Kołem Emerytów I Rencistów Policyjnych  Opatowie kierował pięcioosobowy Zarząd Koła. W ciągu tych czterech lat członkowie Zarządu z pełnym zaangażowaniem pełnili dyżury, organizowali spotkania, poświęcali swój czas i środki na realizację celów statutowych oraz rocznych planów pracy. (czytaj dalej...)

* * * * * * * * * *

W dniu 12 grudnia 2017 roku - w siedzibie Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach  odbyła się uroczystość posumowania akcji „CYBERBANK”, organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, której koordynatorem była Pani E. Pryciak.(...)Przedstawiciela Stowarzyszenia - Tadeusza Grudniewskiego - prezesa
Koła SE i RP w Starachowicach, uhonorowano specjalną nagrodą ... czytaj dalej...

zdjęcia z imprezy można zobaczyć w naszej galerii...

* * * * * * * * * *

W dniu 24 września 2017 r. - Koło SEiRP w Starachowicach po raz trzeci zorganizowało amatorskie zawody samochodowe, których celem było wyłonienie najlepszych kierowców w jeździe samochodem na trasie slalomowej z talerzem Stewarta (piłka tenisowa na uwięzi). czytaj dalej...

Zobacz zdjęcia wykonane przez T. Grudniewski